Pravidla soutěží - Karviná

Kvíz Do práce na kole 2019

dotazník jednotlivců

Od 10. května najdete v registračním systému postupně vždy trojici otázek, založenou na článcích z webu Do práce na kole. Ze tří odpovědí vyberte jednu správnou a pak jen doufejte, že budete mít štěstí při losování. Losuje se po skončení výzvy z účastníků, kteří nasbírají plných 12 bodů. Odpovědi na první sadu otázek najdete v článku: www.dopracenakole.cz/21787/do-arbejde-na-bicykli, další tři odpovědi pak zjistíte na: www.dopracenakole.cz/21953/polykat-antidepresiva-nebo-radsi-kilometry. Odpovědi k otázkám ze třetího týdne najdete v článku: www.dopracenakole.cz/21441/nez-vyrazite-cykloobousmerky-cyklopruhy-tramvajove-koleje

Cykloměsto roku 2019

dotazník jednotlivců ve městech Brandýs nad Labem, Břeclav, Brno, České Budějovice, Český Brod, Hradec Králové, Hranice, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Jindřichův Hradec, Jiné město, Karviná, Kladno, Kopřivnice, Krnov, Kroměříž, Liberec, Litvínov, Louny, Mladá Boleslav, Most, Nové Město nad Metují, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Příbram, Říčany u Prahy, Rožnov pod Radhoštěm, Rychnov nad Kněžnou, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Žďár nad Sázavou, Zlín, Zlín a Otrokovice, Znojmo

Hodnotí se na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Ve vyhodnocení bude zohledněna interní analýza přístupů jednotlivých měst k rozvoji udržitelné mobility.

Vítězná města získají z naší strany podporu a motivaci k načerpání nové inspirace ze zahraničí. Ve spolupráci s Dánskou ambasádou připravujeme exkurzi pro zástupce měst do Dánska. Jejím cílem bude poznání opatření infrastruktury pro rozvoj udržitelné mobility po městě.

Cykloměsta DPNK 2019 budou vyhlášena 10. 6. 2019. Následně oslovíme zástupce zapojených měst a spolků pro další informace. Odborná komise organizátorů posoudí nejen výsledky dotazníku účastníků, ale zohlední také nárůst počtu účastníků oproti loňskému roku, podíl účastníků na počtu obyvatel města, největší celkovou pravidelnost ve městě, uskutečněná cykloopatření a perspektivu budoucího vývoje.

Běhej do práce 2019 - celorepublikové srovnání

soutěž na vzdálenost jednotlivců pro cesty s prostředky Pěšky

Tato kategorie slouží pouze pro srovnávání a hecování, výherce nečekejž ocenění. Tuto kategorii vypisujeme, protože běžci se samozřejmě většinou utrženými km nemohou rovnat cyklistům.

VÝKONNOST JEDNOTLIVCŮ 2019 - celorepublikové srovnání

soutěž na vzdálenost jednotlivců pro cesty s prostředky Kolo, Pěšky

Tato kategorie slouží pouze pro srovnávání a hecování, výherce nečekejž ocenění. Výsledky jsou součtem km uražených jak na kole, tak pěšky či během (aby nebyli znevýhodněni ti, kteří střídají typy dopravy).